Kontrola rodzicielska z pomocą prywatnego detektywa

W sytuacji kiedy dziecko zaczyna podejrzanie się zachowywać lub zauważamy  inne niepokojące symptomy, jedną z opcji jest sprawdzenie przyczyn takich zachowań przy  pomocy detektywa. Weryfikacja  środowiska, w którym  przebywa dziecko oraz ewentualne  potwierdzenie lub wykluczenie kontaktu dziecka z narkotykami lub innymi substancjami psychoaktywnymi to  przykłady, w których umiejętności prywatnego detektywa mogą okazać się niezbędne.

Wiedza i doświadczenie prywatnego detektywa mogą być również  pomocne w razie potrzeby sprawdzenia urządzeń elektronicznych  należących do nastoletniego dziecka. Przeprowadzenie działań monitorujących komputer lub/i telefon może wyjaśnić przyczyny odmiennych  zachowań naszej latorośli, podobnie jak potwierdzenie obecności oraz  aktywności w określonych kręgach na portalach społecznościowych.

Umiejętności prywatnego detektywa mogą być również wykorzystane w sytuacji posiadania młodszych dzieci.  Zatrudniając nianię chcemy mieć pewność, że naszym maleństwem będzie opiekować się osoba kompetentna oraz należycie wywiązująca się z powierzanych jej obowiązków. Detektyw może wówczas  sprawdzić na zlecenie rodziców referencje osoby zatrudnionej do opieki nad dzieckiem oraz  monitować jej zachowania w domu podczas naszej nieobecności.