Jeszcze będzie normalnie – jak przeżyć rozwód

Nie ma lepszego ani gorszego czasu na rozstanie i ewentualny rozwód. Jedno jest pewne, przed podjęciem ostatecznej decyzji i pójściem do sądu warto podjąć próby uratowania małżeństwa. Służą temu terapie małżeńskie, a także uczestnictwo w grupach wsparcia. Podjęcie tych działań pozwoli nam uniknąć w przyszłości wątpliwości o słuszności podjętej  decyzji o rozwodzie.

Rozstanie jest traumą, ale też może być szansą na nowe życie. Jest ból i cierpienie, to żałoba, przez którą musimy po swojemu przejść, pozwolić sobie na płacz, smutek oraz przeżycie życiowej porażki. Dopiero wówczas nadejdzie czas, kiedy będziemy gotowi na kolejny krok. Rzeczywistość po rozstaniu bywa skomplikowana. Proś o pomoc, bądź blisko ludzi, którzy ci towarzyszą ale nie pouczają, ucz się żyć od nowa.

Kiedy nie ma już szans na odbudowę relacji i  opadną pierwsze emocje, pomyśl o tym co najważniejsze: jak skutecznie się rozwieść i jak przetrwać ten trudny czas, czy podjąć walkę w sądzie czy nie, co z dziećmi, alimentami i wspólnym dorobkiem?

Ilość spraw związanych z rozstaniem może nas przytłoczyć. Nie wszystko jesteśmy w stanie zrobić sami, dlatego nie bójmy się zwracać o pomoc do najbliższych oraz specjalistów różnych profesji. Niezbędna może się okazać porada prawnika lub wizyta u psychologa. Coraz częściej do pomocy angażowany jest prywatny detektyw celem zebrania dowodów zdrady.

Najczęstszą przyczyną rozstania i rozwodu jest zdrada. Bywa, że coś podejrzewamy ale nie mamy pewności.  Decyzję o tym co dalej ze związkiem najlepiej jest podjąć wówczas gdy mamy absolutną pewność, że nasze przypuszczenia są zasadne. Profesjonalna agencja detektywistyczna poprzez  odpowiednie działania na zlecenie Klienta zbada czy mamy rację. Profesjonalnie i dyskretnie przeprowadzi obserwację, a efekty swojej pracy utrwali w raporcie i materiale audiowizualnym.

Jeśli nie chcesz być obojętny wobec skoku w bok, nie dajesz przyzwolenia na zdradę ale nie czujesz się na siłach na osobistą konfrontację i dochodzenie do prawdy, zatrudnienia detektywa będzie najlepszym rozwiązaniem. Zebrany materiał może zostać wykorzystany w sądzie do wyegzekwowania swoich praw lub ,,schowany do szuflady’’ celem dalszego przemyślenia decyzji o rozstaniu.