Ile kosztuje wynajęcie prywatnego detektywa?

Pytanie o koszt usługi detektywistycznej pojawia się ilekroć myślimy o skorzystaniu z pracy detektywa.  Nie można jednak na nie  odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż zależy on od wielu czynników, a jednym z najistotniejszych jest stopień  skomplikowania zleconej przez klienta sprawy. Przekłada się to z kolei na czas potrzebny do jej realizacji. Na uniwersalny cennik usług detektywistycznych nie ma więc co liczyć, ponieważ każda sprawa jest inna, mimo licznych podobieństw.  Poszczególne agencje detektywistyczne indywidualnie ustalają ceny za swoje usługi, biorąc oczywiście pod uwagę średnie wartości obowiązujące na obszarze objętym  jej działaniem.

Jedno jest pewne, profesjonalny detektyw  nie ukrywa kosztów stałych, które  określa w umowie  jak i  kosztów dodatkowych, które mogą pojawić się podczas realizacji konkretnego zlecenia.  Na bieżąco  informuje  klienta o ewentualnych,  nieoczekiwanych wydatkach, upewniając się wcześniej, iż zleceniodawca wyraża na nie zgodę.

Należy pamiętać, że są rzeczy, na których  nie warto  oszczędzać, na usłudze detektywistycznej zwłaszcza. Może się bowiem okazać , że  tani prywatny detektyw  nie posiada licencji, właściwej wiedzy merytorycznej lub/i  odpowiedniego doświadczenia. Wynajęcie takiego „fachowca” wiązać się może z różnymi przykrymi konsekwencjami, a  zgromadzony podczas realizacji zlecenia materiał dowodowy może okazać się bezużyteczny lub  niewystarczający  podczas ewentualnej rozprawy sądowej.